מבוא לשיווק שותפים – איפה מוצאים מוצרים לשיווק

3 April 2010 תהיה הראשון להגיב

אחרי שהחלטתם שאתם רוצים לשווק מוצרים באינטרנט אתם צריכים לדעת איפה למצוא מוצרים לשיווק.

אפשר למצוא תוכניות שותפים בכמה דרכים שונות:

  1. באתרים של בתי העסק עצמם. הלינק לתוכנית השותפים יתחבה אי שם ברשימת הלינקים של האתר ויביא אותכם לטופס הרשמה לתוכנית השותפים של בית העסק.
  2. בפניה ישירה לבית העסק ובירור האם יש להם תוכנית שותפים. עסקים שלא מפרסמים את תוכנית השותפים שלה יכול להיות שעושים זאת בכוונה, כדי לשמור על רמה גבוהה של משווקים. רק אלה שעברו אצלהם סינון יורשו לשווק את המוצר.
  3. ברשתות שותפים (Affiliate Networks). אלה הן רשתות שמאגדות מספר מוצרים, ולפעמים אף מאות מוצרים לבחירת המשווק.

לכל חלופה יש את היתרונות והחסרונות משלה. למשל, בעבודה ישירות מול בית העסק יכול להיות שתצטרכו להמתין חודשיים לצ’ק, כי הם רגילים לעבוד בשוטף+60. כמו כן, אם תרצו לשווק עוד מוצרים במקביל, תצטרכו לפנות בנפרד לכל בית עסק ולעבוד מול הנהלת החשבונות של כל אחד מהם.

ברשתות שותפים לעומת זאת, תנאי התשלום נוחים לרוב, עד לרמה של תשלום פעמיים בחודש. אתם יכולים לשווק כמה מוצרים שונים וההתחשבנות תהיה תמיד מול גוף אחד – רשת השותפים.

ברוב רשתות השותפים תזכו לעבוד מול מנהל שותפים (Affiliate Manager). תפקידו של מנהל השותפים הוא להרוויח כמה שיותר כסף לרשת, ולכן האינטרסים שלכם נפגשים. הוא לא יבצע את עבודתו אם אתם לא תרוויחו כסף. לכן, חשוב לזכור שהוא למעשה עובד בשבילכם. אל תהססו לבקש ממנו מידע, עזרה, ייעוץ, תובנות, רשימה של מוצרים נמכרים, רשימה של שיטות שיווק מוצלחות ביותר עבוד מוצר מסויים וכו’. לכן, בניית מערכת יחסים ותקשורת טובה עם מנהל השותפים שלכם היא צעד חשוב בשבילכם.

כל הנ”ל מביאים אותי למסקנה שלמשווק המתחיל, האפשרות השלישית היא הטובה ביותר. היא תבטיח מבחר מוצרים גדול, תנאי התחשבנות נוחים ועזרה מצד מנהל השותפים של הרשת.

בארץ הרשתות המובילות הן WeSell ו- ClickOn. בחו”ל רשתות רבות והמבחר עצום (קראו את הפוסט “איזו רשת שותפים לבחור“). לרוב תהיה חפיפה בין המוצרים שבכל רשת, אך העמלות תהינה שונות. לכן, מומלץ להרשם לכמה רשתות במקביל.

אני ממליץ לכם לקרוא את הפוסט “טיפים להרשמה מוצלחת לרשת שותפים”, לפני שאתם מתחילים בתהליך. רשתות רבות (במיוחד רשתות CPA) נוהגות לסרב לנרשמים חדשים אם עולים מספר דגלים אדומים שניתן להמנע מהם.

- אלכס

תגובות »

תהיה הראשון להגיב

Name (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Subscribe to comments via email
Your Comment (smaller size | larger size)
You may use <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> in your comment.

Trackback responses to this post